Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim
Strona główna
Sejmik ekologiczny - kwiecień 2008 | III Wojewódzki Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Partyzanciej | NASZE SUKCESY | VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego klas III szkół podstawowych | Spotkanie z artystą plastykiem Józefem Wilkoniem. | Ćwiczyć każdy może - Ogólnopolska Akcja MEN |

Ciekawostki

NASZE SUKCESY

Konkursy w klasach 1- 3 w  r.szk.2007/2008

 

Lp.

Nazwa konkursu

 

Organizator

Nazwisko i imię

Ucznia wyróżnionego

Miejsce

wyróżnienie

klasa

Opiekun

1.

„Ludzie, domy, drzewa, słońce” konkurs plastyczny

ODK

 ul Wspólna

Dominika Orzechowska

Anna Gałęza

Wyróżnienie

Wyróżnienie

IIb

Elwira Jasiak

2.

„Ludzie, domy, drzewa, słońce” konkurs plastyczny

ODK

 ul Wspólna

Oliwia Szewczyk

Krzysztof Strojny

I miejsce

wyróżnienie

IIIa

Janina Knysak

3.

Przegląd twórczości dziecięcej

BWA, MCK, Urząd Miasta

Anna Stola

 

II miejsce

 

IIIa

Janina Knysak

4.

Kartka do Św. Mikołaja

Poczta Polska

Lena Janik

Natalia Bajor

Patryk Malec

Miłosz Olszański

Angelika Świątek

II miejsce

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Wyróżnienie

 

IIIa

Janina Knysak

5.

„Hej kolęda, kolęda”

PSP nr 9 Ostrowiec Św.

Aleksandra Żuk

wyróżnienie

IIIe

Marta Farys

Katarzyna Zięba

6.

Międzyszkolny konkurs matematyczny-Jestem mistrzem w rozwiązywaniu zadań tekstowych.

PSP nr 1  Ostrowiec Św.

Aneta Sobalska

Julia Dublasiewicz

Michał Zieleń

vicemistrz

vicemistrz

vicemistrz

 

IIIb

IIc

IIIa

p.G.Gaj

p.A.Sudnik

p.M.Czajkowska

7.

Międzyszkolny konkurs matematyczny-Przygoda z matematyką.

PSP nr 7 Ostrowiec Św.

Dominik Chudziak

 Krzysztof Łapan

 

I miejsce

IIIb

IIIc

p.G.Gaj

p.M.Kucaj

8.

Dzieciaki- the-Beściaki-

Międzyszkolny konkurs j.angielskiego

PSP nr 5 Ostrowiec Św.

Alicja Forma

Karolina Czarnecka

Michał Zieleń,

Patryk Malec   

 

III miejsce

IIIa

p.M.Dąbrowska

p.A.Kochanowicz

9.

Ogólnopolski konkurs-Kangurek matematyczny 2008-( klasy II)

Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu

Katarzyna Morycińska 

Joanna Tomaszewska

wynik bardzo dobry

IIc

p.A.Sudnik

10.

Międzynarodowy Konkurs-Kangur Matematyczny 2008-kategoria Maluch 1-kl.III

Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu

Michał Zieleń

 

Krzysztof Łapan

laureat

 

wyróżnienie

IIIa

 

IIIc

p.M.Czajkowska

 

p.M.Kucaj

11.

Powiatowy konkurs plastyczny-„Najpiękniejsze miejsce w regionie”.

PSP nr 10 Ostrowiec Św. i ODK „Malwa” w Ostrowcu Św.

 

Aleksandra Basiak

 

wyróżnienie

IIc

p.A.Sudnik

 

 

 

 

12.

Międzyszkolny konkurs ekologiczno-przyrodniczy.

PSP nr 8 Ostrowiec Św.

Mateusz Pawlicki

 

Aleksandra Żuk

 

II miejsce

IIId

 

IIIe

p.M.Tuchowska

 

p.M.Farys

13.

Dziecięcy konkurs recytatorski

Dziecięcy Dom Kultury Ostrowiec Św.

Aleksandra Sienniak

III miejsce

Ib

p.U.Bełczowska

14.

Międzyszkolny konkurs recytatorski-Zdrowie w poezji dziecięcej.

PSP nr 5 Ostrowiec Św.

Aleksandra Sienniak

 

Kuba Cichocki

wyróżnienie

 

III miejsce

Ib

 

Ic

p.U.Bełczowska

 

p.K.Zięba

15.

 

 

„Zróbmy sobie teatr”

 

 

Miejskie Centrum Kul-tury Ostrowiec Św.

Budzeń Olga       

Gołofit Olga

Adamska Aleksandra 

Lipiec Patryk

Heba Piotr

Dymera Paweł

 

 

wyróżnienie

 

 

Ic

 

 

p.K.Zięba

16.

Powiatowy konkurs recytatorski-„Przyroda w poezji dziecięcej”.

PSP nr 10

 w Ostrowcu Św. i ODK „Malwa” w Ostrowiec Św.

Alicja Banasik

III miejsce

IIIc

p.M.Kucaj

 

Konkursy w klasach 4 - 6 w  r.szk.2007/2008

 

Nazwa konkursu

(szczebel)

Organizator

Nazwisko i imię

Ucznia wyróżnionego

Miejsce

wyróżnienie

klasa

Opiekun

Konkurs Humanistyczny „Na Parnasie w 6-tej klasie”

Wojewódzki Kurator Oświaty

A. Frydecka, I. Wójcicka, A. Gierczak,       Z. Grubała, A. Wielgus, S. Kochanowicz,  T. Cieślik, R. Adamski, J. Gawrońska.

9 uczniów zakwalifikowano do konkursu rejonowego

VI b,c,d

C. Lizner, A. Kołek, A. Lewińska, A. Lasota, J. Knysak

Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy

Wojewódzki Kurator Oświaty

I. Wójcicka, S. Kochanowicz, T. Cieślik,    P. Cieślik, P. Sobczyk, B. Szwagierczak,   R. Adamski, B. Okręt, I. Glinka,                 J. Gawrońska, Z. Grubała

9 uczniów zakwalifikowano do konkursu rejonowego

VI a, b, c, d

M. Wójcicka, I. Szcerba, U. Stefankiewicz.

Szkolna Giełda Turystyczna

ŚDCN

Urząd Marszałkowski

D. Salwerowicz, P. Słowik, K. Skit,            Ł. Chluchnik, W. Trojanowski, K. Strojny, W. Pawlik, M. Głazek, W. Wiśniewska,       N. Jurczuk, B. Koozieł, R. Romankiewicz, G. Szymańska, M. Ćwiklińska,                 W. Masternak

I miejsce

 

IV a, V b, V d, VI d

M. Forma, P. Pietrzykowski, B. Gajewska, A. Lewińska, R. Domagała, J. Knysak, U. Bełczowska

„Młodzi w poszukiwaniu autorytetów”- konkurs literacki

Świętokrzyski Kurator Oświaty

R. Romankiewicz

Wyróżnienie

 

 

VI b

A. Kołek

Konkurs plastyczny:

- „Kartka do świętego Mikołaja”

Poczta Polska.

J. Falkiewicz

B. Masternak

I miejsce

wyróżnienie

IV c

V c

 

J. Knysak

Konkurs plastyczny

- „Przegląd Twórczości dziecięcej”

BWA, MCK, UM

A. Mich

II miejsce

IV a

J. Knysak

Konkurs plastyczny:

„Ludzie, domy, drzewa, słońce...”

OSM, ODK

J. Starzomski

J. Kałamaga

P. Krawerenda

W. Zieleń

I miejsce

II miejsce

III miejsce

wyróżnienie

IV a

IV a

IV a

IV a

J. Knysak

Konkurs Humanistyczny „ Na Parnasie w 6-tej klasie

Wojewódzki Kurator Oświaty

J. Gawrońska

Uczennica zakwalifikowała się do finału

 

VI b

A. Kołek, C. Lizner,   J. knysak

Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy

Wojewódzki Kurator Oświaty

S. Kochanowicz

T. Cieślik

Dwóch uczniów zakwalifikowało się do fianału

VI c

U. Stefankiewicz,     M. Wójcicka

Wojewódzki Konkurs Humanistyczny ,,Na Parnasie w szóstej klasie”

Kurator Oświaty

Julia Gawrońska

finalista

VIb

Aneta Kołek

Celina Lizner

Janina Knysak

Miejski Konkurs Wiedzy o Regionie „Moja Mała Ojczyzna”

PSP nr 5

Katarzyna Karczmarska

Mikołaj Renduda

Gabriela Szymańska

Weronika Masternak

II miejsce

VI b

VI c

VI b

VI b

Celina Lizner

Anna Lasota

Wojewódzki Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy

Kurator Oświaty

Szymon Kochanowicz

Tomasz Cieślik

Laureat

finalista

VIc

VIc

Mariola Wójcicka

Urszula Stefankiewicz

Wojewódzki Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej

Wojewódzki Dom Kultury

w Kielcach

Zespół wokalny-

Weronika Masternak, Karol Masternak, Patryk Zygan,

Weronika Zieleń ,

Zuzanna  Gregorczyk, Karolina Deroń, Ramona Romankiewicz

 

III

miejsce

 

VIb,

Vd, Vb, IVa

 

Renata Domagała

Międzyszkolny Konkurs Pieśni Religijno- Patriotycznej

PSP nr 5

Weronika Masternak

Anna Suska

III miejsce

wyróżnienie

VI b

VIa

Renata Domagała

Magdalena Zych

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

PSP nr 4

Weronika Zieleń

 

Duet- Daria Salwerowicz,.

Marta Grudzień

II miejsce

 

II miejsce

IVa

 

IVa

Renata Domagała

Lucyna Zybała

Międzyszkolny konkurs języka angielskiego o tytuł

 „Mistrza scrabble”

PSP nr 1

Drużyna –Anna Frydecka,

Wojciech Grudzień,

Katarzyna Romańska

III miejsce

VI b

VI b

VI c

Aneta Kołek

Agnieszka Kochanowicz

Międzyszkolny konkurs języka angielskiego „Brytyjskie Impresje”

PSP nr 14

Drużyna- Anna Frydecka

Monika Gawrońska

Wojciech Grudzień

Dominik Stasiak

 

 

I miejsce

VI b

Aneta Kołek

Międzyszkolny konkurs ortograficzny „ Oko w oko

z ortografią”

PSP nr 4

Anna Wielgus

wyróżnienie

VI b

Aneta Kołek

Międzyszkolny Konkurs „Kangur Matematyczny 2008”

Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych

 w Toruniu

Jakub Stańczak,

Szymon Kochanowicz,

Jakub Raban,

Ilona Glinka,

Weronika Zieleń,

Maciej Kwiatkowski

Oliwia Różalska,

Jan Starzomski

Wynik bdb

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie wyróżnienie

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Wyróżnienie

V d

VI c

IVa

VI a

IVa

IVa

IVa

IVa

Mariola Wójcicka

Mariola Wójcicka

Iwona Szczerba

Dorota Sitarska

Dorota Sitarska

Dorota Sitarska

Dorota Sitarska

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas IV

” I ty zostaniesz Pitagorasem”

PSP nr 1

Hubert Pobrotyn

Paweł Klusek

II miejsce

wyróżnienie

IVb

IV c

Dorota Sitarska

Iwona Szczerba

Międzyszkolny konkurs matematyczny ”Łamigłowa”

PSP nr 3

Drużyna-Małgorzata Kolasa

Jakub Stańczak

Paweł Klusek

IV miejsce

V b

V d

IV c

Dorota Sitarska

Mariola Wójcicka

Iwona Szczerba

Międzyszkolny konkurs matematyczno-przyrodniczy

PSP nr 5

Drużyna- Andrzej Niedziela

Małgorzata Kolasa

Jakub Stańczak

II miejsce

V a

V b

V d

 

Iwona Szczerba, Mariola Wójcicka,

Dorota Sitarska,

Urszula Stefankiewicz

Katarzyna Zając

Powiatowy konkurs recytatorski,, Poloneza czas zacząć”

SP w Szwarszowicach

Weronika Masternak

Kamila Nowak

I miejsce

wyróżnienie

VI b

V d

Aneta Kołek

Lucyna Zybała

Ogólnopolski konkurs „Młody Europejczyk”

Centrum Edukacji Szkolnej

Piotr Borowiec

Dominik Stasiak

Monika Gawrońska

Weronika Pasternak

Natalia Adamczyk

Anna Frydecka

16 miejsce

16 miejsce

19 miejsce

19 miejsce

23 miejsce

23 miejsce

V b

VI b

VI b

VI b

 VI b

VI b

Aneta Kołek

Małgorzata Forma

Dorota Praszyńska

Małgorzata Dąbrowska

VI Wojewódzki Konkurs Twórców Poezji

 „Poezja- ogród naszych marzeń”

Kurator Oświaty

Urszula Bezak

I miejsce

 

IV a

Magdalena Zych

Międzyszkolny konkurs językowy” Czy znasz język ojczysty” dla klas V

PSP nr 14

Piotr Borowiec

Maciej Wolak

II miejsce

wyróżnienie

V b

V c

Beata Gajewska

Magdalena  Zych

 

 

 

XXXVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej

Turystyczno – Krajoznawczy

w kategorii szkół podst.

- eliminacje powiatowe

PTTK Im. Stanisława Jeżewskiego

w Ostrowcu Św.

Patrycja Rogala

Karolina Gatkowska

Monika Zaręba

III miejsce

VI d

s.Stanisława Wnukowska

Szkolna Giełda Turystyczna „Przygoda”

-etap wojewódzki

ŚCDN w Kielcach

Urząd Marszałkowski w Kielcach

Daria Salwerowicz, ŁukaszChluchnik,

Weronika Pawlik, Konrad Strojny, Bartosz Kozieł, Piotr Słowik,

Wiktoria Wiśniewski, Karolina Skit,

Natalia Jurczuk,

 Weronika Masternak,

Wiktor Trojanowski, Małgorzata Głazek, Martyna Ćwiklińska, Ramona Romankiewicz,

Gabriela Szymańska

I miejsce

IV a

V b

V d

VI b

 

Małgorzata Forma, Paweł Pietrzykowski, Renata Domagała, Janina Knysak,

Anna Lewińska,

Urszula Bełczowska,

Beata Gajewska

Szkolna Giełda Turystyczna „Przygoda”- finał ogólnopolski

-konkurs  „Żywioły Kultur”

 

 

 

 

 

 

 

- konkurs „Świat w zmysłach”

 

CD i DN w Szczecinie

Władze miasta Szczecin

Urząd Marszałkowski w Szczecinie

 

 

 

 

 

Daria Salwerowicz,

Weronika Pawlik,

Natalia Jurczuk, Łukasz Chluchnik,

Gabriela Szamańska, Karolina Skit,

Ramona Romankiewicz,

Konrad Strojny,

Martyna Ćwiklińska,

 Weronika Masternak

 

 

Wiktoria Wiśniewska, Piotr Słowik,

Małgorzata Głazek, Wiktor Trojanowski, Bartosz Kozieł

III miejsce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IV miejsce

IV a

V b

V d

VI b

Vib

Vb

 

 

 

 

V b

Małgorzata Forma, Janina Knysak,

 Renata Domagała, Katarzyna Zięba

 

 

 

 

 

 

Małgorzata Forma

Janina Knysak

Anna Lewińska

Wojewódzki konkurs plastyczny „Piękna przyroda zdrowy świat”

- etap gminny

UM w Ostrowcu Św.

Wydział Edukacji

i Spraw Społecznych

Centrum Edukacji Ekologicznej

Patryk Malec

Justyna Falkiewicz

Zuzanna Grzebała

I miejsce

III miejsce

II miejsce

III a

IV a

VI a

Janina Knysak

Wojewódzki konkurs plastyczny „Piękna przyroda

zdrowy świat”

- etap powiatowy

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

 

 

Patryk Malec

Zuzanna Grzebała

 

 

 

I miejsce

I miejsce

 

 

 

 

III a

VI a

 

 

 

 

Janina Knysak

 

 

 

 

 

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Przyroda w kolorach”

Kuratorium Oświaty

Ogród Botaniczny UJ w Krakowie

Weronika Zieleń

Karolina Gatkowska

Agnieszka Mazik

Wyróżnienie

w formie zakwalifikowania prac na wystawę

IV a

VI d

IV a

Janina Knysak

Konkurs Pieśni Maryjnej

„Dla Ciebie Mamo”

- Parafiady Regionalne 2008

MCK, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii św. Michała

Przemysław Sobczyk

Ilona Glinka

Jakub Soja

II miejsce

IV a

Renata Domagała

Konkurs poetycki

 „Cztery pory roku”

PSP nr3

Anna Szczerbińska

Zuzanna Gac

Weronika Gryz

I miejsce

 

II miejsce

Vc

VI a

IV d

Magdalena Zych

 

Anna Lewińska

 

Miejski konkurs recytatorski poezji i prozy

 dla dzieci i młodzieży

 

DDK

 

Daria Salwerowicz

 

 

III miejsce

 

IV a

 

Magdalena Zych                                                                                         

 

XVIII Mały Konkurs Recytatorski

 

MCK

 

 

 

Daria Salwerowicz,  Marta Grudzień

 

 

 

I miejsce – zakwalifikowanie się do województwa

 

IV a

 

Magdalena Zych

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA W SPORCIE  W ROKU SZKOLNYM 2007/2008

 

I semestr

 

Sztafetowe biegi przełajowe w kat. dziewcząt II miejsce

Michoń Milena, Glinka Ilona, Kośla Magdalena, Opioła Edyta, Suska Anna, Magda Cieślik, Maria Kowalska, Mazur Wioleta, Magdalena Chmielowiec, Agnieszka Krasuska

 

Indywidualne biegi przełajowe- dziewczęta, w klasyfikacji drużynowej miejsce III

Milena Michoń, Magdalena Kośla, Wioletta Mazur,  Ilona Glinka, Suska Anna.

 

Drużynowe zawody pływackie - dziewczęta miejsce II  

Żaczkiewicz Karolina, Szewczyk Oliwia, Mich Anna, Salwerowicz Daria, Glanda Katarzyna, Głazek Małgorzata, Romankiewicz Ramona, Grzebała Zuzanna

 

Badminton – dziewcząt

I miejsce Aleksandra Wójcik, Anna Frydecka

 

W klasyfikacji indywidualnej

Ciepiel Gabriel miejsce IV, Skwarek Piotr miejsce X

Drużynowe zawody pływackie- chłopcy IV miejsce

Bień Paweł, Kwapisz Adrian, Kałamaga Jakub, Kutera Maciej, Kaczmarzyk Adam, Przywara Aleksander, Grudzień Wojciech, Brzeziński Karol,  

 

Badminton – chłopców

Skwarek Piotr, Tyczyński Rafał miejsce I,

 Ciepiel Gabriel, Heba Michał miejsce III

II semestr

 

Mini Piłka siatkowa dziewcząt  III miejsce:

Magdalena Kośla, Martyna Ćwiklińska, Kinga Wierzbińska, Klaudia Gagat, Maria Kowalska, Wioleta Mazur, Małgorzata Głazek, Zuzanna Gregorczyk, Gabriela Sobusiak, Wiktoria Wiśniewska

 

 

Indywidualne Zawody Pływackie dziewcząt: II miejsce w klasyfikacji drużynowej

50 metrów stylem dowolnym- Karolina Żaczkiewicz w kat. kl. I - III

50 metrów stylem dowolnym – Zuzanna Grzebała w kat. kl. IV – VI

50 metrów stylem grzbietowym Zuzanna Grzebała w kat. kl. IV – VI

 

Czwórbój LA

I zespół : II miejsce Wierzbińska Kinga, Michoń Milena, Magdalena Kośla, Krasuska Agnieszka, Wójcik Aleksandra, Cieślik Magdalena

 

Indywidualne Zawody LA: II miejsce w klasyfikacji drużynowej

Michoń Milena, Wierzbińska Kinga, Suska Anna, Glinka Ilona, Romańska Katarzyna, Cieślik Magdalena, Kośla Magdalena, Agnieszka Krasuska, Pikus Karolina, Ćwiklińska Martyna, Wioleta Mazur, Maria Kowalska

 

W klasyfikacji indywidualnej:

Milena Michoń - I miejsce w biegu na 60 metrów

Milena Michoń - III miejsce w biegu na 300 metrów

Wierzbińska Kinga - I miejsce w skoku wzwyż

 Wójcik Aleksandra  - III miejsce w skoku wzwyż

 

 

 

 

Indywidualne zawody pływackie chłopcy IV miejsce w klasyfikacji drużynowej