• Płomienie

•

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Trzeciaków 35 działa V Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Płomienie”. W marcu 2018 roku drużynę założył druh Kacper Artykiewicz. Obecnie  drużynową jest Kasia Romankiewicz, a pomagają jej przyboczni: Łukasz Abramczyk i Wiktoria Wójcik. Na zbiórkach można miło i ciekawie spędzić czas, poznając harcerstwo, grając w wyjątkowe gry i zabawy oraz ucząc się wielu ważnych rzeczy. Drużyna często też bierze udział w różnych rajdach i wycieczkach, z których harcerzom zawsze pozostaje wiele wspaniałych wspomnień. W ubiegłym roku udało nam się zdobyć nagrodę IV trasy na Harcerskim Rajdzie Świętokrzyskim, w którym biorą udział drużyny z całej Polski!

W grudniowy weekend  dziesięcioosobowa reprezentacja naszej drużyny wraz z całym hufcem wybrała się do Zakopanego, aby odebrać Betlejemskie Światło Pokoju, które wędruje po wszystkich miastach i wsiach naszego kraju. W tym roku uczestniczyliśmy w wyjątkowej mszy, ponieważ odbywała się ona na otwartej przestrzeni przy  schronisku na Głodówce. W górach bawiliśmy się wspaniale. W wolnym czasie próbowaliśmy swoich sił na lodowisku.

W „Płomieniach” każdy jest mile widziany. Zbiórki odbywają się w piątki w sali nr 63: dla harcerzy w wieku od 10 do 13 lat od godziny 15.30, a dla harcerzy starszych od godziny 16.30.

druhna Katarzyna Romankiewicz