• Ziarenko prawdy, czyli spotkanie z autorką książek dla dzieci

• Czy wiecie, że znaleziona na chodniku skarpetka może zmienić czyjeś życie? Przekonali się o tym uczniowie klasy 1b, którzy wybrali się do biblioteki w OBK na spotkanie z autorką książek, panią Justyną Bednarek. Zanim pani Justyna zajęła się pisarstwem, przez wiele lat była redaktorką pism kobiecych. Jako pisarka zadebiutowała w 2014 roku. Od tej chwili jej kariera zaczęła nabierać tempa. Pani Justyna ma już w swoim dorobku ponad 50 książek, w tym serię „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”, które weszły do kanonu lektur szkolnych.

• Sukces Zuzi

• W dniu 14.05.2023r. Zuzanna Machnicka z klasy 5c zajęła II miejsce w XI MosirGutwinRun, biegu dla dzieci z klas IV-VI na dystansie 1km organizowanym przez ostrowiecki Ośrodek Wypoczynkowy Gutwin.

• Uczeń PSP nr 1 Oskar Rogowski - Bystroń LAUREATEM Powiatowego Konkursu Informatycznego

• Uczeń PSP 1 Oskar Rogowski- Bystroń zdobył I miejsce i tytuł LAUREATA w Powiatowym Konkursie Informatycznym, którego podsumowanie odbyło się 25 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do finału przystąpiło siedemnastu uczestników wyłonionych w drodze eliminacji powiatowych.

Finaliści zmagali się z testem sprawdzającym wiedzę teoretyczną oraz rozwiązywaniem zadań praktycznych z zakresu programowania, grafiki komputerowej i arkusza kalkulacyjnego. Oskar jest nie tylko LAUREATEM Powiatowego Konkursu Informatycznego, ale również FINALISTĄ Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki.

Gratulujemy Oskarowi ogromnych sukcesów!

• Czym skorupka za młodu nasiąknie …

• Klasa I b po raz kolejny uczestniczyła w zajęciach z cyklu „Fizyka na wesoło”. Tym razem uczniowie pod okiem nauczyciela fizyki poznawali właściwości powietrza. Obserwowali w jaki sposób powstają strumienie powietrza. Różnymi sposobami wprowadzali powietrze w ruch, a także samodzielnie nadmuchiwali długie foliowe rękawy, z których powstały balony. Sprawdzali również czy można nadmuchać balon podczas jednego wydechu. Zajęcia te były dla wszystkich super zabawą.

• Z ekologią za pan brat – Akcja Czysta Rzeka

• Każdy z nas wie, że czyste środowisko jest jednym z najważniejszych czynników naszego zdrowia. W związku z tym klasy 0a, 1a, 1b, 4a i dzieci ze świetlicy szkolnej przystąpiły do Akcji Czysta Rzeka. Pod opieką nauczycieli uczniowie wyposażeni w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci sprzątali okolice rzeki Kamiennej. Ich działania przyniosły bardzo dużo dobrego, co można zobaczyć w relacji fotograficznej.

• „Wierzę w lepszy świat”

• 25 kwietnia w PSP nr 3 w Ostrowcu Św. odbyło się uroczyste podsumowanie XVIII Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego „ Wierzę w lepszy świat”. Spośród 45 wierszy, które nadesłali uczniowie z Ostrowca Św., Starachowic oraz okolicznych gmin, jury wybrało 11 utworów. Wśród laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły. W kategorii klas IV-VI Lena Religa z kl.4a zajęła III miejsce, w kategorii klas VII-VIII I miejsce zdobyła Aleksandra Szczepaniak z kl.8 d. Gratulujemy naszym wspaniałym poetkom!