Uczniowie klasy 1b powitali na nowo szkołę klasowym balem karnawałowym. Dzieci wystąpiły w ciekawych strojach, były przebrane za bohaterów bajek i filmów. Wszyscy bawili się znakomicie przy rytmach skocznej muzyki. Były korowody i zabawy w kółeczkach. Nie zabrakło również smakołyków, o które zadbali rodzice i babcie. Dzień ten dostarczył dzieciom wiele przeżyć i miłych wrażeń. Nad bezpieczeństwem małych uczniów w trakcie zabaw czuwała wychowawczyni p. Mariola Sajda.
Aktualności
Witamy szkołę balem karnawałowym!
A bałwanki, a bałwanki, lepią sobie śnieżne wianki…
Śnieg kusi za oknem, jak tu nie wyjść na zewnątrz? Zimowe zabawy o tej porze roku to największa atrakcja dla wszystkich dzieci. Nasi uczniowie z kl.2a pod opieką wychowawczyni, p. Elwiry Jasiak, spędzili miłe chwile na szkolnym boisku. Aura sprzyjała, śniegu było w bród, więc dzieci lepiły śnieżki i bałwanki. Wszyscy cieszą się z powrotu do szkoły, a wspólna i bezpieczna zabawa sprzyja dobrym relacjom w zespole klasowym.
Dziecięca wyobraźnia nie zna granic
Niesamowitą wyobraźnią i pomysłowością wykazał się uczeń klasy 2c Jakub Stankiewicz-Pożoga, który zajął 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Świąteczny prezent dla Profesora Einsteina” przygotowanym przez Eksperymentarium w Łodzi. Kuba zaprojektował i zbudował niesamowitą machinę – Kalejdoskop, który miał być dla profesora powrotem do wspomnień z przeszłości. W nagrodę otrzymał plecak z grami, klockami i łamigłówkami do układania. Gratulujemy Jakubowi i życzymy następnych sukcesów.
Życzenia Samorządu
„List do Rodziców – ekologia to nie fanaberia”
Pomimo pandemii i trudnego czasu, młodzież naszej szkoły chętnie brała udział w różnego rodzaju konkursach. Jednym z nich był konkurs ogłoszony przez Gminę Ostrowiec – „List do Rodziców – ekologia to nie fanaberia”, który był organizowany w ramach zadania „EKO OSTROWIEC” Kampania edukacyjno – informacyjna dotycząca zapobiegania powstawaniu odpadów i właściwego postępowania z odpadami – edycja 2020.
Konkurs skierowany był do uczniów klas IV – VIII i miał na celu zwrócenie uwagi na ilość wytwarzanych odpadów w gospodarstwie domowym oraz na problem zaśmiecania naszej planety.
Oskar Rogowski, uczeń klasy VI F zdobył II miejsce i tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odebrał nagrodę z rąk Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego – Pana Jarosława Górczyńskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Świąteczne życzenia od klasy 3a
„Przesyłamy świąteczne życzenia dla Mamy i Taty”
W dniu 21.12.2020 roku dzieci z grupy 0a pod kierunkiem p. Iwony Post wystąpiły dla rodziców przed kamerą w programie świąteczno-noworocznym. Wiersze, pastorałki i kolędy wykonane w ciekawej scenerii, a także moc życzeń przesłanych dla rodziców, wprowadziły wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój Bożego Narodzenia.
Świąteczne życzenia od klasy 2a
Czytamy Kubusia dla Szymusia
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim włącza się w akcję ,,Czytamy Kubusia dla Szymusia’’.
Dziękujemy za nominację Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim i do challengu nominujemy - Publiczną Szkołę Podstawową nr 9.
Przekazujemy na konto Szymka zebrane pieniądze
https://www.siepomaga.pl/szymkowe-serce
Na wykonanie zadania jest 72 godziny.
Zachęcamy do wspierania akcji charytatywnej dla Szymonka - małego chłopca z wielką wadą serca. Choruje on na mnogie VSD, niekorzystnie zlokalizowane, czyli na ciężką, wrodzoną wadę serca.
Na operację w Genewie ratującą życie oraz na późniejszą rehabilitację potrzebne jest ponad 800 000. 00 zł
Czytajmy więc fragmenty książki "Kubuś Puchatek ". Każda z czytających osób wpłaca na konto Szymka minimum 10 zł.
ZAPRASZAMY
„Małe teksty, duża moc”
Z inicjatywy prezydenta Jarosława Górczyńskiego Urząd Miasta wspólnie z MCK zorganizował konkurs pod hasłem „Małe teksty, duża moc”. Celem tego przedsięwzięcia był pozytywny przekaz w czasie pandemii za pomocą krótkich tekstów literackich, sentencji lub fraz.
Pomysłowość i kreatywność naszych uczniów została doceniona przez komisję konkursową. Teksty literackie młodych twórców zostały opublikowane na plakatach, które z kolei zostały umieszczone na przystankach autobusowych w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Prace literackie dzieci pomagają naszym mieszkańcom odwrócić myśli od zagrożenia, jakie niesie koronawirus, zmuszają wielu z nas do refleksji na temat własnego zdrowia oraz troski o innych w trudnym czasie pandemii. Z pewnością wywołują uśmiech i pozytywne emocje wszystkich ostrowczan.
Wyróżnieni uczniowie otrzymali od Pana Prezydenta Jarosława Górczyńskiego osobiste listy gratulacyjne oraz upominki. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Oto nasi zwycięzcy:
kl. 2a: Kaja Kochańska
kl. 2c: Lena Krawczyk, Aleksandra Mrozińska, Aleksander Wiatrowski, Jakub Stankiewicz- Pożoga
kl. 3c: Hubert Balkiewicz, Antonina Batorska, Gabriela Leśniak, Olaf Klimek, Antoni Pałka
kl. 4b: Maria Adamczyk, Kaja Artykiewicz, Maja Soboń
kl. 5a: Lena Pietruszka, Aleks Strzelczyk, Kornelia Kapsa, Natalia Maj, Oliwia Sudnik
kl. 6a: Julia Wojciechowska, Piotr Jaromin, Marek Żak
kl. 6d: Igor Gronek, Aleksandra Szczepaniak, Nikola Kozieł, Karolina Kozieł.
kl. 6f: Oskar Rogowski
kl. 7a: Gabriela Kochańska, Lilianna Kanarska
kl. 8a: Anna Szczepaniak
kl. 8b: Lena Rzeźnik i Marta Karwacka
Magiczne ptaki
W listopadzie 2020 roku odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „UNICEF – MARZENIA DZIECI ŚWIATA”. Tym razem jego tematem były ptaki, które potrafiłyby wzbudzać w ludziach dobry humor i uszczęśliwiłyby wiele dzieci na całym świecie. Takie właśnie „magiczne ptaki” wyczarowali uczniowie klasy 2c i 3c: Lena Krawczyk, Maja Sajecka, Maja Ochocka, Antonina Batorska, Maciej Majewski i Franciszek Malicki. Ich prace zostały docenione przez jury. Dzieci otrzymały dyplomy z wyróżnieniami oraz upominki w postaci przyborów plastycznych. Cieszymy się z ich sukcesu.
„Przyjaciele zwierząt”
Zima zbliża się dużymi krokami, a co z tym się wiąże - trudny czas dla zwierząt. Dlatego wzorem lat ubiegłych Samorząd Uczniowski klas 1-4, w październiku czynnie włączył się w akcję „Pomagamy zwierzętom ze schroniska przetrwać zimę”, zbierając karmę dla zwierząt do schroniska w Janiku.
Celem akcji było kształtowanie u uczniów postawy przyjaciela zwierząt.
Tegoroczna zbiórka spotkała się z ogromnym odzewem. Samorząd zebrał dużą ilość suchej karmy i karmy w puszkach. Dzieci przynosząc karmę miały satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich.
Cieszymy się, że aż tylu uczniów całej szkoły wzięło udział w akcji, że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny.
Dziękujemy wszystkim naszym wychowankom, jak również ich rodzicom, którzy włączyli się w akcję i pokazali, że dbanie o zwierzęta to dobry nawyk.
Samorząd Uczniowski kl.1-4
Ciągle z nami ZACZYTANI
Pragniemy poinformować, że otrzymaliśmy podziękowanie od Fundacji Zaczytani.org za udział w Wielkiej Zbiórce książek. Byliśmy jednym z 961 Punków Zbiórki z 259 miejscowości zgłoszonych do tej akcji. Podczas miesięcznej zbiórki Fundacja pozyskała 294 000 książek, które trafią m.in. do szpitali, placówek pomocowych wspierających dzieci i seniorów.Jesteśmy szczęśliwi, że mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej w kraju Wielka Zbiórka Książek odbyła się i przyniosła wspaniałe wyniki. To najlepszy dowód na to, że Pomaganie nie ma granic.
Zachęcamy do obejrzenia filmu:
Kolejna tura Zaczytanych już za rok.
Warto się starać
O tym, że warto się starać przekonał się uczeń klasy 2a Mikołaj Kowalski, który za pracę pt. „Cyfrowa jesień” wykonaną w programie PAINT otrzymał I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym. Gratulujemy Mikołajowi sukcesu i życzymy zwycięstw w kolejnych konkursach.
.
Tak świętowaliśmy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości...
- 3
KSIĄŻKOWE POSPOLITE RUSZENIE w PSP nr1
8 września 2020 r. rozpoczęliśmy Wielką Zbiórkę Książek! Jest to coroczna kampania społeczna prowadzona przez ponad miesiąc w całej Polsce pod patronatem ministerstw, najważniejszych instytucji kultury i prezydentów siedmiu dużych miast Polski. W kraju powstało kilkaset punktów zbiórki książek, do których każdy mógł przynieść przeczytane przez siebie lektury. Odbywały się również liczne wydarzenia czytelnicze z udziałem ambasadorów Fundacji Zaczytani.org, na których gościli: m.in. Mateusz Damięcki, Katarzyna Pakosińska, Joanna Jabłczyńska, Paulina Holtz, Artur Barciś, Joanna Moro, Piotr Witkowski.
Uczniowie „Jedynki” już po raz trzeci bardzo aktywnie włączyli się w tę akcję charytatywną. Koordynatorem Wielkiej Zbiórki Książek w naszej szkole jest pani Elwira Jasiak, która w bieżącym roku szkolnym zaangażowała również do współpracy Samorząd Uczniowski kl. 5-8 pod opieką p. Beaty Gajewskiej.
Zebraliśmy naprawdę pokaźną liczbę woluminów dla dzieci, młodzieży i dorosłych - razem 341! Dziękujemy wszystkim za taką postawę - po raz kolejny nasi wychowankowie udowodnili, że są wrażliwi i chętni do pomocy. Podarowane książki już wkrótce zasilą Zaczytane Biblioteki w szpitalach, centrach krwiodawstwa, zakładach karnych i innych placówkach pomocowych.
Dzień Edukacji Narodowej
Drodzy Rodzice!
Pragniemy serdecznie Wam podziękować za ciepłe życzenia i szczere wyrazy uznania dla nauczycielskiego trudu. Niech święto całej społeczności oświatowej stanie się okazją do wyrażenia naszej wdzięczności za podejmowane wspólne inicjatywy na rzecz braci uczniowskiej PSP nr 1, odbyte rozmowy i spotkania. Dziękujemy za życzliwą i przyjazną atmosferę owocnej współpracy w trosce o szeroko pojęte dobro dziecka.
Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi
„Lubię i umiem czytać”
Dla wielu osób książka jest pewnego rodzaju przyjacielem, wartościami, których nie da się kupić, wzbogaca duszę czytelnika i rozwija zarówno słownictwo, jak i wyobraźnię. Czytanie jest dla wszystkich, bez względu na wiek. Niebywale wyjątkowe jest głośne czytanie, zwłaszcza dla dzieci.
Miejska Biblioteka Publiczna w partnerstwie z Lokalną.TV zaprosiła mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego do konkursu z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania obchodzonego 29 września.
Rywalizacja zainteresowała również młodych czytelników z naszej szkoły, a byli nimi: Amelia Korybut-Daszkiewicz i Oliwia Lisowska z klasy 1a (wychowawca Grażyna Gaj) oraz Bartosz Bernaciak, Julia Dunalewicz, Julia Dziedzic, Dorian Kunat, Barbara Lenart, Tymon Lesiak, Maja Paluch, Antoni Sokołowski, Jakub Sowa, Igor Węgorkiewicz, Anna Zajączkowska z klasy 3b (wychowawca Urszula Bełczowska).
Laureatami czytelniczych zmagań zostali najstarsi uczniowie - Ania Zajączkowska i Jakub Sowa z klasy 3b, w nagrodę zaproszeni do profesjonalnego nagrania przez Lokalną.TV. Dzieci otrzymały również upominki ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczniom, którzy są aktywnymi czytelnikami i przystąpili do konkursu.
Powitanie jesieni w klasie 2a
W tym roku uczniowie klasy 2a podczas wycieczki do parku miejskiego powitali jesień. W piękny słoneczny dzień, wraz ze swoją wychowawczynią – p. Elwirą Jasiak, szukali jesiennych oznak na drzewach, krzewach, trawnikach i rabatach kwiatowych.
Największą atrakcją wyprawy były odwiedziny w stacji edukacyjnej „Drugie życie drzewa”, powstałej po ścięciu ponad 40-letniej topoli. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda drzewo od środka. Dowiedzieli się z jakich warstw składa się jego wnętrze oraz w jaki sposób można policzyć wiek takiego okazu przyrody. Spacer po jesiennym parku zakończył się wspólną zabawą na placu zabaw.
Pomaganie jest fajne
Zbieranie nakrętek to jedna z popularnych akcji społecznych, jakie są organizowane w Polsce od kilku lat. Zbiera się je w szczytnym celu - dla chorych i poszkodowanych przez los. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży plastiku przeznacza się na różne potrzeby – zakup wózka inwalidzkiego, sfinansowanie leczenia, pomoc domom dziecka itp.
Klasa 2a już kolejny raz aktywnie włączyła się w taką formę wspierania innych ludzi. Od początku roku uczniowie uzbierali cały duży worek nakrętek i nie mają zamiaru zaprzestać. Akcja ma charakter charytatywno - ekologiczny. Dzieci wiedzą, że gromadząc plastik, który stanowi zamknięcie butelek, kartonów po sokach, mleku, napojach, opakowaniach po najróżniejszych płynach, mogą pomóc innym, ale też dbają o środowisko.
Zbieranie nakrętek na rzecz potrzebujących to nie jedyna akcja charytatywna, do której zachęciła swoich uczniów wychowawczyni p. Elwira Jasiak. Od połowy września nasi podopieczni przynoszą książki dla chorych dzieci i dorosłych w ramach akcji Zaczytani.
Archiwum Aktualności