Panie polonistki przygotowały ciekawe konkursy dla małych polonistów. Uczniowie zmagali się z frazeologią, konkursami czytelniczymi, łamali pióra na ortografii oraz języki na konkursie recytatorskim, który cieszył się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród uczniów kl. 4, którzy przybyli na niego tłumnie. Dzieci mogły też przystąpić do konkursu na napisanie literobajki, która zawierałaby jak najwięcej określonych głosek, a także odbył się konkurs na najpiękniejszy zeszyt do j. polskiego. Najstarsi uczniowie naszej szkoły próbowali wygryź wulgaryzmy z języka polskiego poprzez przygotowanie plakatów na ten temat. Z kolei najmłodsi przygotowywali plakaty i rysunki na temat polskich legend.
Szkolna biblioteka przygotowała „Randkę w ciemno”. O szerzeniu czytelnictwa decydował tu ślepy traf, gdyż uczniowie nie oceniali książki po okładce i dopiero w domu, po rozpakowaniu książki z kolorowego papieru, dowiadywali się co wybrali.
W ramach Tygodnia Kultury Języka Polskiego kontynuowana była także akcja Bookcrosingu. Młodzież i dzieci z młodszych klas czytali maluchom bajki, w bibliotece czytano opowieści pełne humoru, walczono z bykami w grach internetowych, a na lekcjach wychowawczych rozmawiano o książkach, które warto przeczytać.
W czwartek i piątek Samorząd Uczniowski w ramach Dnia Dobrego Słowa przeprowadził akcję „Powiedz drugiemu coś miłego”. Każdy w tym dniu usłyszał kilka miłych słów, a także mógł poczuć wiosnę, gdyż uczniowie spisali ciepłe słowa na kolorowych karteczkach.
Także na lekcjach języka polskiego dużo mówiliśmy o języku, słowie, polskiej ortografii (niektórzy nawet łamali pióra i długopisy na klasowych dyktandach), a także poezji. Działania zostały podsumowane w Dzień Wiosny na uroczystym apelu, podczas którego wręczono nagrodzonym osobom dyplomy i drobne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Tydzień Kultury Języka Polskiego w naszej szkole przygotowały panie: Katarzyna Tomala, Beata Gajewska, Magdalena Zych, Aneta Kruszyńska, Anna Lewińska, Aneta Lisowska, Mariola Mazur, Małgorzata Winiarska-Jóźwik przy współpracy Samorządu Szkolnego i uczniów działających w kółkach polonistycznych.