• Spotkanie z autorem

• 11 października 2022 r. uczniowie klasy 1b i 1c uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem książek dla dzieci, panem Przemysławem Wechterowiczem. Najmłodsi czytelnicy poznawali utwory tego autora i świetnie się przy tym bawili. Wizyta w Bibliotece w OBK była niesamowitym przeżyciem dla pierwszoklasistów.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w 1b

• Książka jest dobra na wszystko! Przekonali się o tym uczniowie kl.1b podczas Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. W tym dniu odwiedzili ich starsi koledzy z kl.4a i zabrali w zaczarowany świat baśni.

• Wyprawa na Brzozowe Wzgórze

• Jesienny kolorowy las, zabawy ruchowe, ziemniaki i kiełbaski z ogniska - tych i wielu innych atrakcji doświadczyli uczniowie klas 0a, Ia i Ib podczas integracyjnego wyjazdu do pobliskiego lasu na Brzozowym Wzgórzu. Spędzony na świeżym powietrzu czas przyniósł dzieciom wiele radości i pozostawił miłe wspomnienia.

• Wyprawa po las

• 5 października uczniowie klasy 6b wybrali się do Renowatorii w Janiku na niezwykłe warsztaty, podczas których wykonywali „las w słoju”. Zajęcia wymagały niemało skupienia i kreatywności, a efekty pracy przyniosły dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji. Na zakończenie była wspólna zabawa przy ognisku i pieczenie kiełbasek. Wszyscy wrócili do domów z zamkniętym w szkle lasem - wspomnieniem wspaniałej wyprawy.

• Warsztaty kulinarne

• 30 września uczniowie klasy 2a i 3c wzięli udział w warsztatach dla dzieci, czyli: Savoir – vivre przy stole, Gość w restauracji, warsztaty kulinarne Mistrz Kuchni, zajęcia Gość w hotelu. Spotkanie zakończyło się wspólną degustacją samodzielnie wykonanej pizzy, a młodzi mistrzowie sztuki kuchennej otrzymali pamiątkowe dyplomy.

• Klasa Ia z wizytą w Castoramie

• Uczniowie klasy Ia wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Castoramę. Ubrani w fartuchy, sprawnie i z dużą fantazją ozdabiali naklejkami doniczki, odpowiednio dobierając kolory i projektując wzory. Przyjemnym wyzwaniem dla naszych pierwszoklasistów było sadzenie wrzosów. Dużą radość sprawiło im także malowanie tekturowych domków oraz zabawa „Koło fortuny”. Wszystkie dzieci wróciły do szkoły ze swoimi własnoręcznie posadzonymi wrzosami, pięknymi upominkami oraz dyplomami.

• Sukcesy w biegach przełajowych

• 17 września w Ośrodku Rekreacyjno - Sportowym „Gutwin”; odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe. Znakomitą formę zaprezentowali uczniowie nasze szkoły, osiągając wysokie lokaty: I miejsce na 1500 m - Franciszek Grzesik kl. 8d, III miejsce na 1000 m - Paweł Giemza kl. 6b, II miejsce na 600 m - Antoni Grzesik kl. 4a, II miejsce na 600 m - Lena Połetek kl. 4b. Duże brawa, młodzi biegacze!

• Z wizytą w „Rogatym Ranczu”

• 16 września klasa 6c odwiedziła niezwykłe miejsce, gdzie można wypocząć, czerpiąc dobrą energię z bliskości przyrody i zwierząt. Wspólnie spędzony czas wypełniły m.in. gry terenowe, zjazdy na tyrolce oraz budowanie szałasu. Pobyt zakończył się ogniskiem integracyjnym przy leśnej polanie.

• Bezpiecznie w drodze do szkoły

• Bezpieczeństwo to bardzo ważny priorytet w działalności wychowawczej naszej szkoły, dlatego też na początku każdego roku szkolnego pedagog szkolny organizuje spotkania dla naszych uczniów z przedstawicielami odpowiednich służb. W tym roku spotkania odbyły się 16 września w piątek w dwóch grupach wiekowych: dla najmłodszych (klasy 0 – II) i trochę starszych uczniów (klasy III - IV). Przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego przypomniał wszystkie najważniejsze zasady związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze oraz podkreślił, jak ważne jest noszenie odblasków, które widoczne są dla innych użytkowników dróg i chronią przed niebezpieczeństwem. Pani dzielnicowa natomiast zapytała naszych podopiecznych o numery alarmowe, które, jak się okazało, dzieci doskonale znają. Na zakończenie spotkania uczniowie zapewnili zaproszonych gości, że będą przestrzegać wszystkich zasad, które chronią nasze zdrowie i życie.

• Brawo, Maju!

• 14 września młodzi sportowcy z naszej szkoły uczestniczyli w Kielcach w zawodach pod nazwą „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”. Po srebrny medal w rzucie piłeczką palantową sięgnęła Maja Witkowska z klasy 5a. Uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Obchody Światowego Dnia Fair Play

• 7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez cztery organizacje, w tym Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP) i Europejskie Stowarzyszenie Fair Play. To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. Nasza szkoła również dołączyła do tej akcji.