• Język francuski ONLINE

• 23 stycznia 2023 roku uczniowie z grupy francuskiej naszej szkoły: Klaudia Nowakowska, Emilia Gronkowska, Rafał Kępiński z klasy 8d wraz z nauczycielem języka francuskiego panią Kariną Kateusz - Dominik dołączyli do grupy uczniów LO Nr I im. St. Staszica i wzięli udział w pierwszej części lekcji online, przeprowadzonej przez panią Aida Beauvillain Harka- nauczyciela języka francuskiego w obecności pani Sarah Maria, wolontariuszki współpracującej z organizacją Francophonie. Lekcja odbyła się w związku z przypadającym na 20 marca świętem Frankofonii.

Lekcja odbywała się na platformie Zoom od godz. 17.00 do godz. 18.30, a tematem było hasło „Solidarité” – solidarność. Uczniowie zmagali się z wieloma zadaniami, których celem było wspólne wypracowanie definicji „solidarność”, stworzenie listy z przykładami solidarności zarówno w życiu szkolnym jak i codziennym, prywatnym, zaprezentowanie przykładów/sytuacji, w których sami doświadczyli solidarności.

Udział w tego typu lekcji z francuskim nauczycielem był nie lada wyzwaniem, ale nowe doświadczenie, którego doświadczyli z pewnością utwierdziły ich w przekonaniu, że w dzisiejszym świecie znajomość języków obcych oraz umiejętne komunikowanie jest bardzo ważnym elementem w życiu młodego człowieka. Następne spotkanie, z którego podzielimy się wrażeniami, będzie miało miejsce 26 stycznia 2023 roku.

• Dzień Babci i Dziadka

• Babcia i Dziadek, to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego uczniowie klasy 3c pamiętali o nich i przygotowali miłą niespodziankę. Uczniowie zaprezentowali występ artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki, gra na dzwonkach oraz taniec dziewczynek z szarfami i piłkami. Na zakończenie wychowankowie wręczyli swoim dziadkom własnoręcznie wykonane serduszka, kwiaty i portrety, aby podziękować za troskę, opiekę i wspólnie spędzany czas.

• Europejski Dzień Języków w naszej szkole

• ​​​​​​​​​​​​Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy, którego celem jest zachęcanie Europejczyków do nauki języków oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Z tej okazji w naszej szkole na lekcjach języka angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego i niemieckiego odbyły się zajęcia, podczas których uczniowie zmierzyli się z nie lada zadaniami, Były to łamańce językowe, quizy kulturowe, zagadki oraz interaktywne gry i zabawy słownikowe. Uczniowie wzięli udział w konkursach, a nagrody dla laureatów ufundowała Rada Rodziców i wydawnictwo Macmillan.

Konkurs dla klas 1-2 LOOK:

I msc.: Zofia Wójcik 2c, Maja Polak 1a, Iga Leżuch 1c

II msc.: Franciszek Artykiewicz 1a, Nikola Januszewska 1a, Nikola Rogowska 2b

III msc.: Alicja Nowak 2a, Zofia Świdrowska 1c

Wyróżnienia: Hanna Feliksiowska 2a, Jan Tobisz 2a, Marcel Surmański 2c, Paula Tarłowska 2a, Maria Nowak 2b

Konkurs dla klas 3-4 MY PICTURE DICTIONARY:

I msc. :Dawid Firmanty 4a, Maja Sajecka 4c

II msc.: Hanna Balin 3c, Jakub Stankiewicz- Pożoga 4c

III msc.: Anna Nowakowska 3c, Lena Krawczyk 4c

Wyróżnienia: Igor Sindalski 3b, Halina Szewczyk 3a, Ignacy Tuchowski 4a, Aleksander Wiatrowski 4a, Julia Długowolska 3c, Antoni Skrok 3c, Laura Głazek 3c

Konkurs dla klas 5-6 ENGLISH AROUND US:

I msc. Oskar Gładyś 6b

II msc. Maja Kosowska 5a

III msc.: Zuzanna Machnicka 5c, Antonina Batorska 5c

Wyróżnienia: Maja Soboń 6b, Franciszek Zybała 6b, Marcel Kutera 5b, Olaf Maj – Wesołowski 5c

Konkurs dla klas 7- A GLANCE AT THE UK:

I msc. Natalia Maj 7a

II msc. Antonina Padoł 8d

III msc. Klaudia Nowakowska 8d

Wyróżnienie - Maksymilian Kołowajtys 8d

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

• List do Świętego Mikołaja

• 21 grudnia 2022 odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 oficjalne podsumowanie VI Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „List do Świętego Mikołaja” adresowanego do czwartoklasistów ostrowieckich szkół podstawowych. Konkurs polegał na zredagowaniu i samodzielnym ozdobieniu listu z podziękowaniami i prośbą o prezent do Mikołaja.
            Miło nam poinformować, iż Jakub Stankiewicz-Pożoga z kl. 4c znalazł się w gronie laureatów konkursu, a Aleksander Kaleta z kl. 4b uzyskał wyróżnienie. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulacje, Chłopcy!