• Nareszcie nadeszła wiosna!

• W czwartek, 21 marca 2024 r., oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. Samorząd Uczniowski kl. 5 – 8 zorganizował wiele atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyła się akcja ,,Dzień nietypowego plecaka”. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Pomysły były przeróżne, od koszyków przez walizki, transporterki dla zwierząt, po poszewki od poduszek.

Tego dnia uczniowie przygotowywali wiosenne dekoracje do swoich sal lekcyjnych, a podczas „pikników klasowych” integrowali się przy wspólnym śniadaniu, grach planszowych i innych zabawach. Nie zabrakło również strojów w kolorach wiosennych. Niektórzy zaprezentowali się w przepięknych wiosennych kreacjach, inni w wiankach lub kapeluszach. Tego dnia podczas przerw rozbrzmiewała muzyka na korytarzach. Dużym powodzeniem cieszyła się „Wiosenna Fotobudka”. Razem z uczniami bawili się nauczyciele i Pani Dyrektor.

• Powiatowy Konkurs Poezji i Piosenki Religijno – Patriotycznej „Bóg, Honor, Ojczyzna”

• Już po raz siedemnasty odbył się Powiatowy Konkurs Poezji i Piosenki Religijno – Patriotycznej „Bóg, Honor, Ojczyzna” przeznaczony dla klas VI -VIII szkół podstawowych. Jego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5. Uczestnicy mieli przygotować utwór poetycki o treści zarówno religijnej jak i patriotycznej. Eliminacje szkolne wyłoniły reprezentantów do kolejnego etapu konkursu. Uczennica klasy 6b, Anna Zajączkowska, została laureatką i zajęła II miejsce. Gratulujemy i życzymy jej dalszych sukcesów w konkursach.