• Ferie ze Stowarzyszeniem

• „Ferie ze Stowarzyszeniem 2024” dostarczyły uczestnikom mnóstwo niesamowitych wrażeń. Codziennie czekały na dzieci inne atrakcje: w poniedziałek uczestniczyły w warsztatach cukierniczych z Manufakturą Słodyczy z Kielc, we wtorek obejrzały w kinie Etiuda film pt. „Akademia Pana Kleksa”, a w środę odwiedziły Castoramę, gdzie własnoręcznie przygotowały upominki walentynkowe. Czwartek upłynął pod znakiem doświadczeń i eksperymentów naukowych w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności „Sowa”. Ostatniego dnia natomiast dzieci odwiedziły Park Legend w Nowej Słupi. Ponadto każdy dzień był urozmaicony przez różnorodne zajęcia plastyczne i sportowe, które dawały wszystkim dużo radości i satysfakcji z nabytych umiejętności. Cudowne wspomnienia z ferii na długo pozostaną w pamięci uczestników.

• "Valentine's Day - Walentynki polsko- angielskie"

• W ramach lekcji języka angielskiego uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach pt. "Valentine's Day - Walentynki polsko- angielskie". Dzieci nauczyły się nowych słówek w języku angielskim, związanych z jednym z najpopularniejszych świąt w Wielkiej Brytanii. Ponadto, uczniowie wzięli udział w zabawie "Valentine salad" oraz ozdobiliy tablicę serduszkami i słówkami w języku angielskim związanymi z tym świętem. Zachęcamy do celebrowania tego dnia i obejrzenia fotorelacji z tych zajęć.

• Bal Karnawałowy dla klas I-IV i oddziałów zerowych

• 29 stycznia w PSP nr 1 przy ul. Trzeciaków odbył się Bal Karnawałowy dla klas I-IV i oddziałów zerowych. Dzieci przebrane w kolorowe, bajkowe stroje wspaniale bawiły się w rytmach muzyki i zabaw, prowadzonych przez wodzireja. O oprawę muzyczną i wystój sali zadbała Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy. Na szczególne słowa uznania zasługują Pani Angelika Majcher i Pani Beata Kitowska - mamy uczniów z klasy 4b, które przepięknie udekorowały salę. Wszystkim udzielił się bajkowy nastój i zabaw nie było końca. Z niecierpliwością czekamy na następny bal.

• Świąteczne Kartki Dobroczynne

• W I semestrze bieżącego roku szkolnego nasi wychowankowie z oddziałów 0-8 wzięli  udział w kilku akcjach charytatywnych. W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem SURSUM CORDA wolontariusze z klasy 2b oraz SU kl. 5-8 sprzedawali cegiełki - Świąteczne Kartki Dobroczynne. Dochód w wysokości 630 zł. przeznaczony został na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci w całej Polsce

• Dla Babci i Dziadka!

• Dzień Babci i Dziadka to jedno z najważniejszych i najmilszych świąt obchodzonych przez wszystkie dzieci w naszej szkole. Z tej okazji „Słoneczka” z oddziału zerowego przygotowały część artystyczną. Były wiersze, piosenki, wspólna zabawa oraz piękne laurki, które uczniowie wykonali własnoręcznie. Wzruszeni goście podziękowali małym artystom za piękny występ i gościnę w progach szkoły.