• Sukcesy naszych uczniów w miejskim konkursie recytatorskim

          • Sukcesy naszych uczniów w miejskim konkursie recytatorskim
            „11 Listopada Święto Niepodległości!”

            I miejsce - Weronika Galec kl. 1a, Paweł Kosior i Olaf Gawlik kl. 2b,

            II miejsce - Maria Kosior, Aniela Bednarska, Lena Majewska kl. 2b

            III miejsce - Julia Kacuga kl. 1b

            Wyróżnienia: Laura Pietrzykowska, Julia Dziewięcka, Alicja Połowniak, Szymon Piotrowski

          • Wspólnie przeciw przemocy wobec dzieci i młodzieży

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kampanii „Stop Przemocy” - trwającej od 2 do 19 listopada. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka, którą w dniu dzisiejszym założyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły na znak protestu wobec krzywdzenia dzieci i młodzieży. Organizatorem kampanii jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

          • Sprawność ruchowa jest dla nas najważniejsza

          • W dniu 28 października 2022 r. uczniowie klas 5a i 6b uczestniczyli w spotkaniu z fizjoterapeutką p. Emilią Grabkowską - Bucior. Podczas zajęć nasi wychowankowie dowiedzieli się, na czym polega praca fizjoterapeuty i jakie umiejętności musi posiadać, aby przywracać zdolność ruchową oraz łagodzić dolegliwości bólowe pacjentów. Spotkanie było małym wstępem do wyboru zawodu w przyszłości.

          • Pamiętamy…

          • 28 października Samorząd Uczniowski podsumował kolejną edycję akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci zarówno o naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w naszej historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W tym roku społeczność szkolna została zachęcona do przygotowania prac plastycznych nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych.

          • Klasa III b w Bibliotece Miejskiej

          • 26 października uczniowie klasy 3b odwiedzili Bibliotekę Miejską. Uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach prowadzonych w języku angielskim. Dzieci doskonaliły umiejętności posługiwania się językiem obcym przez zabawy z alfabetem oraz zagadki i zabawy ruchowe. Na zakończenie zajęć otrzymały upominki.

          • Fascynujące spotkanie z nauką

          • 21 października uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych z okazji 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza. Zajęcia przybliżyły dzieciom postać wynalazcy lampy naftowej i twórcy światowego przemysłu naftowego. Wychowankowie doświadczyli, że prąd jest w naturze i sami uruchomili elektroniczny zegar, czerpiąc energię z ziemniaka. W specjalnie przygotowanej strefie edukatorzy przekazali dzieciom wiedzę z zakresu elektrostatyki z wykorzystaniem rzadko spotykanego urządzenia, jakim jest generator Van de Graaffa. Opowiedzieli także o tradycyjnych źródłach energii oraz o zielonej energii odnawialnej. Była to jedyna w swoim rodzaju lekcja oparta na doświadczeniach, która dostarczyła dzieciom oprócz wiedzy wiele radości.

          • Klasa 7a z wizytą w Sądzie Rejonowym

          • W związku z organizacją w Sądzie Rejonowym w naszym mieście Tygodnia Mediacji młodzież oraz wychowawca klasy 7a zostali zaproszeni w dniu 20 października na warsztaty dotyczące mediacji, które obejmowały symulację rozprawy karnej z udziałem sędziego oraz spotkanie z mediatorem zawodowym i kuratorem sądowym. Uczniowie wcielili się w role sędziów, oskarżonego i jego obrońcy, prokuratora, świadków zdarzenia, woźnego sądowego oraz publiczności. Wizyta przebiegała zgodnie z zachowaniem wszystkich procedur stosowanych w prawdziwym procesie. Podczas spotkania z mediatorem zawodowym wychowankowie dowiedzieli się, na czym polega jego praca, w jaki sposób jest wykonywana, gdzie i w jakich okolicznościach dochodzi do ewentualnej ugody oraz jakie zdolności i kompetencje powinien posiadać zawodowy mediator. Natomiast rozmowa z kuratorem sądowym obejmowała zagadnienia z zakresu praw i obowiązków nieletnich, postępowania kuratora i konsekwencji, jakie ponoszą nieletni w przypadku ich łamania oraz zachowań niezgodnych z obowiązującymi normami społecznymi, czy nierealizowania obowiązku szkolnego. Uczniowie podczas warsztatów zadawali mnóstwo pytań, na które prowadzący udzielali szczegółowych odpowiedzi. Młodzież była bardzo zadowolona z zajęć i wizyty w Sądzie Rejonowym w Ostrowcu Św.

          • „ANTYMINA” - wybieram zdrowie i życie

          • ​​​​​​W dniu 18.10.2022 r. młodzież z klas siódmych i ósmych naszej szkoły uczestniczyła w programie profilaktycznym pod nazwą „Antymina”, którego autorem jest Mirosław Kolczyk – Kolah, reprezentujący Fundację „Służąc życiu”. Organizatorem spotkania było Centrum Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Św. W jego trakcie uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą alkohol, narkotyki oraz inne substancje psychoaktywne. 

            Informacje zostały przekazane w atrakcyjny i interesujący sposób, dzięki osobie prowadzącego, który mówił o bardzo ważnych rzeczach, wykorzystując do tego celu własne umiejętności wokalne. To właśnie muzyka rap stała się kluczem do wzajemnej, bardzo dobrej komunikacji. Uczestnictwo uczniów w programie z pewnością przyczyniło się nie tylko do poszerzenia wiedzy w powyżej wspomnianym zakresie, ale przede wszystkim do kształcenia umiejętności dokonywania właściwych wyborów teraz i w przyszłości, dotyczących własnego zdrowia i życia.

          • Wspólne zdrowe śniadanie w klasie 3b

          • W klasie 3b wszyscy uczniowie wiedzą, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Podczas spotkania dzieci bardzo chętnie wypowiadały się na temat, jak dostarczyć rano organizmowi nowej porcji energii i składników odżywczych. Po burzy mózgów z zapałem przystąpiły do przygotowania zdrowych przekąsek. Rodzice zadbali o kolorowe składniki, z których wychowankowie wyczarowali pyszne kanapki. Wspólny posiłek, oprócz wigoru, dostarczył uczniom sporej dawki humoru.

          • Spotkanie z autorem

          • 11 października 2022 r. uczniowie klasy 1b i 1c uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem książek dla dzieci, panem Przemysławem Wechterowiczem. Najmłodsi czytelnicy poznawali utwory tego autora i świetnie się przy tym bawili. Wizyta w Bibliotece w OBK była niesamowitym przeżyciem dla pierwszoklasistów.

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w 1b

          • Książka jest dobra na wszystko! Przekonali się o tym uczniowie kl.1b podczas Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. W tym dniu odwiedzili ich starsi koledzy z kl.4a i zabrali w zaczarowany świat baśni.

          • Wyprawa na Brzozowe Wzgórze

          • Jesienny kolorowy las, zabawy ruchowe, ziemniaki i kiełbaski z ogniska - tych i wielu innych atrakcji doświadczyli uczniowie klas 0a, Ia i Ib podczas integracyjnego wyjazdu do pobliskiego lasu na Brzozowym Wzgórzu. Spędzony na świeżym powietrzu czas przyniósł dzieciom wiele radości i pozostawił miłe wspomnienia.

          • Wyprawa po las

          • 5 października uczniowie klasy 6b wybrali się do Renowatorii w Janiku na niezwykłe warsztaty, podczas których wykonywali „las w słoju”. Zajęcia wymagały niemało skupienia i kreatywności, a efekty pracy przyniosły dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji. Na zakończenie była wspólna zabawa przy ognisku i pieczenie kiełbasek. Wszyscy wrócili do domów z zamkniętym w szkle lasem - wspomnieniem wspaniałej wyprawy.

          • Warsztaty kulinarne

          • 30 września uczniowie klasy 2a i 3c wzięli udział w warsztatach dla dzieci, czyli: Savoir – vivre przy stole, Gość w restauracji, warsztaty kulinarne Mistrz Kuchni, zajęcia Gość w hotelu. Spotkanie zakończyło się wspólną degustacją samodzielnie wykonanej pizzy, a młodzi mistrzowie sztuki kuchennej otrzymali pamiątkowe dyplomy.

          • Klasa Ia z wizytą w Castoramie

          • Uczniowie klasy Ia wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Castoramę. Ubrani w fartuchy, sprawnie i z dużą fantazją ozdabiali naklejkami doniczki, odpowiednio dobierając kolory i projektując wzory. Przyjemnym wyzwaniem dla naszych pierwszoklasistów było sadzenie wrzosów. Dużą radość sprawiło im także malowanie tekturowych domków oraz zabawa „Koło fortuny”. Wszystkie dzieci wróciły do szkoły ze swoimi własnoręcznie posadzonymi wrzosami, pięknymi upominkami oraz dyplomami.

          • „Najzdolniejsi z najzdolniejszych”

          • 26 września podczas gali zorganizowanej w Ostrowieckim Browarze Kultury pięcioro uczniów z ostrowieckich szkół podstawowych odebrało stypendia przyznane przez włodarza miasta. W zaszczytnym gronie tegorocznych laureatów znaleźli się wychowankowie naszej szkoły – Maria Olech i Jan Kaleta, którzy odebrali z rąk prezydenta Jarosława Górczyńskiego czeki na kwotę 10 tysięcy złotych każdy za wybitne osiągnięcia naukowe. Pozostali uczniowie PSP nr 1 zgłoszeni do programu motywacyjnego przez placówkę również zostali docenieni – z Miejskiego Centrum Kultury wyjechali elektrycznymi hulajnogami.

            Byli wśród nich: Oskar Rogowski – Bystroń, Jakub Rolecki, Pascal Nowak, Franciszek Grzesik, Rafał Kępiński, Julia Giemza, Marcel Feliksiowski, Antonina Zelga, Jan Mularski, Miłosz Barański, Marcel Szemraj, Jakub Górnisiewicz. Uzdolnionej młodzieży, nauczycielom i trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

    • Kontakty

      • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim
      • 041 2663693 - Trzeciaków 041 2633535 - Sienkiewicza
      • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim, ul. Trzeciaków 35, ul. Sienkiewicza 67 B, Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych