• Witaj wiosno!

• Klasa 3a przywitała wiosnę inscenizacją słowno - muzyczną. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie dzieciom z oddziału 0a i uczniom klasy 1a,1b,1c i 3b. Wiosenne wiersze i piosenki wprawiły wszystkich w radosny nastrój.

• Robimy zdrowe kanapki

• W ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej „O przyrodę dbamy, aktywnie działamy oraz zdrowo się odżywiamy” uczniowie klasy 1 b podjęli duże wyzwanie i samodzielnie przygotowali smaczne, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe kanapki. Dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się, jak ważna jest zbilansowana dieta - bogata w produkty zbożowe, białko i 5 porcji warzyw, owoców i soków. Po wskazówkach o higienie oraz bezpieczeństwie posługiwania się nożem uczniowie zabrali  się do pracy. Samodzielnie smarowali pieczywo masłem i układali na nim wybrane przez siebie produkty, dbając przy tym o apetyczny wygląd kanapek. Następnie odbyła się degustacja przygotowanego drugiego śniadania, a zadowolone miny potwierdziły, że najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie. Dzięki takim zajęciom dzieci kształciły w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię  oraz dbałość o higienę podczas spożywania posiłków. Podjęte działania były również okazją do dobrej zabawy.

• Językomaniacy są wśród nas!

• W poniedziałek 28 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Międzypowiatowym Konkursie Językowym „JĘZYKOmaniacy w Staszku”. Ci, którzy po wewnątrzszkolnych eliminacjach przeszli do II etapu rywalizacji, mierzyli się z zadaniami z zakresu słownictwa, gramatyki i zagadnień kulturoznawczych. W językowych potyczkach z języka francuskiego wyróżnienie otrzymał Rafał Kępiński - kl. 7d, z języka niemieckiego III miejsce zajęła Ewa Czarnecka - kl. 7c i wyróżniona została Kaja Paradowska - kl. 8d, a z języka angielskiego III miejsce zajął Krzysztof Kaszuba - kl. 7e. Gorąco gratulujemy i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów!